Таг: луксузни автомобили

Обвинение против 18 лица за криумчарење луксузни автомобили

0
Основното јавно обвинителство Скопје ја заврши истражната постапка и поднесе обвинение против 18 физички и едно правно лице за повеќе кривични дела, меѓу кои...

За луксузните автомобили нема криза: И „Бентли“ со рекордна продажба во...

0
Бентли е последниот производител на луксузни автомобили кој соопшти дека постигнал рекордна продажба, јави ДПА. Компанијата со седиште во Кру, јужно од Манчестер, соопшти дека...

За некого криза, а за Ролс Ројс рекордна продажба на автомобили...

0
Кризата и порастот на трошоците за живот ги одминала луксузните автомобили. Тоа го покажуваат бројките на британскиот производител на автомобили Ролс Ројс, кој изминатата...

Тој купува луксузни автомобили и ги продава по двојна цена

0
Питер ван Нелтвијк не е обичен колекционер на автомобили. Милионерот од Монако заработува пари од недвижности, но вложува дел од нив во продажба и купување...