Таг: Лига на шампиони

Финалето на Лигата на шампионите во 2026 година во Будимпешта

0
Финалето на Лигата на шампионите во 2026 година ќе се игра на стадионот „Пушкаш Арена“ во Будимпешта, одлучено е на состанокот на Извршниот комитет...

УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на...

0
Европската фудбалска асоцијација предложи „City Football Group“, инвеститор во Манчестер сити и шпанска Жирона, да го намали својот удел во каталонскиот клуб. Во спротивно,...

Дортмунд му се закани на ПСЖ

0
Тренерот на Борусија Дортмунд, Един Терзиќ, вели дека јасна цел на тимот е да ја искористи малата предност кога утре ќе биде домаќин на...

Навивачи на ПСЖ им го нарушија ноќниот одмор на фудбалерите на...

0
Уште една доза на тензија се создаде околу четвртфиналната пресметка меѓу Барселона и ПСЖ во Лигата на шампионите, откако ноќеска хотелот на Каталонците во...

Реал вечерва го затвора покривот на „Сантијаго Бернабеу“ за дуелот против...

0
Покривот на стадионот „Сантијаго Бернабеу“ вечерва ќе биде затворен за натпреварот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Сити, во четвртфиналето на Лигата на шампионите, објави...

Левандовски во кревет со пехарот што го бркаше 15 години (ФОТО)

0
По 15 години фудбалска кариера, полскиот напаѓач Роберт Левандовски синоќа за првпат го крена пехарот во Лигата на шампионите, откако Баерн Минхен го совлада...

Ливерпул во финале, повpeдениот Кеита вриштеше од радост дома пред телевизор...

0
Играчот од средниот ред на Ливерпул и репрезентативец на Гвинеја - Наби Кеита, поради повpeда порано ја заврши сезоната, а полуфиналниот реванш против Барселона...

Играчите на Ајакс славеле зашто им се паднал Реал Мадрид

0
Во еден од дуелите извлечени со ждрепката за Лигата на шампионите, ќе играат Ајакс и Реал Мадрид. Првиот натпревар ќе се игра на 13 февруари...

За сите што не веруваат дека Рамос намерно го повреди Салах!

0
Фудбалскиот свет се уште зборува за повредата на Мохамед Салах во Лигата на шампионите. Египќанецот после дуелот со Серхио Рамос го повреди левото рамо и...

Извлечени двојките за полуфинале на Лига на шампиони

0
Како што повеќето очекуваа, во полуфиналето на Лигата на шампионите ќе гледаме две рамноправни полуфиналиња. Во првото, силите ќе ги одмерат Баерн Минхен и...

Турчинот што изгуби 127 влезници за Баерн – Бешикташ во ЛШ

0
Ерден Бесли е стален навивач на Бешикташ со привремена работа во Германија. Со оглед на околностите, имал совршен план да изненади преку стотина свои пријатели и колеги.

Се сеќавате кога Барса спаси жива глава од Челзи во 2009-тата?

0
Се сеќавате кога Челзи требаше да ја декласира Барса во 2009-тата? А истото не се случи поради огромната помош од страна на судијата Овербо....