Таг: iOS

Сопствениците на iPhone пријавуваат враќање на избришани фајлови по iOS ажурирањето

0
Некои сопственици на iPhone известуваат дека по ажурирањето на нивните телефони на iOS 17.5, избришаните фотографии, вклучително и прилично стари фајлови, повторно се појавуваат...

Зошто IOS 11 одбива да исклучи WiFi и Bluetooth? Баг или...

0
Wifi и Bluetooth се гасат кога не ни се потребни. Но, новиот софтвер на Ајфон бајаги ги има замачкано овие работи.

Xiaomi Mi Pad 7.9 или т.н. кинеската верзија на Apple

0
Xiaomi се надеваат дека нивниот прв таблет ќе го добие вниманието кое го заслужува, обидувајќи се да ве воодушеви без да биде премногу тешко...

Wikipedia со нов изглед за iOS телефоните

0
Неодамна,  Wikipedia ја промени апликацијата за Android, со што воведе опција за можност на уредување и прелистување на наслови. Почнувајќи од денес, овие опции се достапни...

5 совети за поиздржлива батерија на iPhone со iOs 7

0
Најверојатно сите кои поседуваат iPhone, iPad или iPod веќе ја направиле надградбата на оперативниот систем со најновата верзија iOs 7 но, што ако тоа...

Најдобрите Android, iOS и Windows Phone апликации за август

0
Иако август беше месец за одмор, сепак од друга страна беше месец полн со нови апликации и игри за сечиј вклус и за било...

7 изненадувачки работи кои Вашиот Android OS телефон може да ги...

0
Apple iOS и Microsoft Windows Phone не дозволуваат пристап на програмерите и корисниците до основните функции на платформите во име на безбедноста. Android пак...

iOS 7 Golden Master доаѓа на 5 септември

0
Последната бета верзија на iOS 7, број 6, се подготвува да пристигне во текот на следната недела (две недели по бета 5), кој што...

iOS ја донесува функцијата ‘Smart Pause’ од Galaxy S4 на iPhone,...

0
Последниот ѕверски уред на Samsung, Galaxy S4, ја воведе новата функција т.н. ‘Smart Pause’ која автоматски прави пауза на видео кога корисникот го свртува...

Twitter ја надгради апликацијата за iOS и Androdid со фото галерии

0
Twitter ја надгради апликацијата за iOS и Android во вторникот, додавајќи општествен контекст и фото галерија во резултатите за пребарување, како и неколку подобрувања...

5 aпликации кои мора да ги имате

0
Ви претставуваме топ 5 апликации што мора да ги имате: IMDb Веќе можете да следите најновите информации за вашите омилени филмови и филмски звезди преку вашиот...

Цените за евтиниот iPhone

0
Во последно време, кружат доста гласини за следното големо претставување на Apple, iPhone 5S или евтиниот iPhone, како и неофицијални слики за овие модели.   Најновите...

Сите големи промени кај Windows 8.1

0
Microsoft официјално ја претстави новата верзија на десктоп и таблет верзијата на оперативниот систем Windows 8.1 која содржи неколки атрактивни промени меѓу кои и...

Први слики од iPhone 5S и неговите компоненти

0
Се поблиску е датумот на официјалното презентирање на новиот iPhone и се почесто ќе гледаме појавување на наводни слики за неговиот дизајн или пак...

Дизајнот на iOs 7 го правело дете

0
Ова не е уште една фантастична приказна во која е откриен нов вундеркид, но според познавачите на оперативниот систем на Apple дизајнот наликува како...