Home Букаке Стив Бушеми нападнат со тупаница во центарот на Менхетен

Стив Бушеми нападнат со тупаница во центарот на Менхетен

0
Стив Бушеми нападнат со тупаница во центарот на Менхетен

Американскиот глумец Стив Бушеми се наоѓа во болница во Њујорк откако бил нападнат од непознат маж во центарот на њујоршката општина Менхетен. Глумецот се чувствува добро и заздравува, соопшти неговиот гласноговорник.

Бушеми (66) вчера бил удрен со тупаница во лицето од непознат човек. Нападот е означен како неиспровоциран акт на агресија. Напаѓачот побегнал, а полицијата трага по него.

Глумецот, инаку добитник на „Златен глобус“ е познат по улогите во филмовите „Пороците на Мајами“, „Касапски кучиња“, „Фарго“, „Големиот Лебовски“ и други.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here