Ништо

0
Дали ги знаете оние типови на луѓе кои велат дека не сакаат подарок за роденден (“Не ми носи ништо„). Стигна решението! “Ништо„  е прекрасно...

Мебел дизајниран од велосипеди

0
Bikefurniture.com изработува елегантен рачно направен мебел од стари велосипедски делови и работи исклучиво по нарачка. Иако моделите се прилично скапи, сепак е интересно да...

Марамче кое открива вируси

0
Истражувачите од Корнел универзитетот во Америка развиваат марамче кое користи нано-технологија за да ги детектира бактериите и вирусите кога ќе помине преку било каква површина. Истражувачите од Корнел...

Гигантска санта на дување

0
Оваа 4,5-метарска санта на дување е одличен додаток за вашиот домашен базен! Таа функционира како ѕид за качување со различни степени на тежина(од почетник...

Зошто ве боли мозокот од Судоку

0
Не е ни чудо што Судоку загатките му даваат на вашиот мозок добра вежба. Научниците велат дека нивното решавање зависи од невронските патишта кои и најмоќните компјутери...

Како да фрлите штрафцигер како Нинџа (видео)

0
Ние, Нинџите, неможеме секогаш со нас да ги носиме Шурикените(во народот познати како Звездици) поради нивната големина. Затоа мораме да користиме се што ќе...

Breathing Earth:Живот, смрт и CO2 емисија

0
Breathing Earth e флеш презентација која ги прикажува CO2 емисионите нивоа на секоја земја во светот, како и наталитетот и морталитетот на државите(во живо)....

Фудбалска облека за жени

0
Спојте ги фудбалот и модата и ќе го добиете новиот дизајнерски бренд Vedette на дизајнерката Katie Walker која што креира ексклузивна фудбалска облека за...

Кваки од Colombo Design

0
Кваките на врата можат да имаат голем удел во севкупниот дизајн, но најчесто се занемаруваат како украсен објект. Colombo Design се тука за да...

Слабеење преку забни помагала

0
Немате волја за слабеење? DDS System има нов пристап во начинот на кој јадете со што ќе ви помогне да ослабете. Се работи за...

Тоалетна хартија за богати

0
Сте се запрашале ли со што си ги бришат задниците богатите луѓе? Не, не се долари. Но не е ниту обичната тоалетната хартија. Користат...

Уметност од хартиени исечоци

0
Петер Калесен веќе неколку години работи со бела хартија и создава исечоци/скулптури инспирирани од бајките и романтицизмот, во релација помеѓу 2 односно 3 димензии....

Енигма Машина – Flash верзија

0
Online верзија на Германското криптографско чудо од втората светска војна, заедно со упатства за начинот на работа.

Паметна птица (видео)

0
Извонредно видео за птица која ги фрла лешниците на улица и ги користи колите под неа за кршење на лушпестите плодови. Фрагментот е дел од документарната...

Online часовник со аларм

0
Ако денеска имате важен состанок, ова е решението за да не заборавите. Се што ви треба е веб странава. Едноставно и корисно! Кликнете овде...