Дејан Велкоски

858 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ
Роден е во далечната ’83. Најголемиот дел од својот живот го поминал во Волково. Главна преокупација во животот му се зборовите. Понекогаш е писател, другпат новинар, на моменти репортер, но зборовите се онаа константа што го држи на земја. Безусловно навива за Арсенал и бескрајно ужива во песните на Porcupine Tree. Во ретките мигови кога нема да го најдете зад тастатурата, сигурно трча по ридовите, шета по планините или ги истражува скриените убавини на Македонија.

Прв поглед на Nexus 4, Nexus 10 и Android 4.2 (видео)

0
Иако настанот на Google во Њујорк беше откажан поради временските услови, тие сепак ги претставија новите уреди, преку видео, во кое можеме да ги...

Најсмртоносниот хипнотизер на светот (видео)

0
Никогаш не би очекувале животинче што изгледа толку слатко како што англиската ласица, да биде најсмртоносниот хипнотизер во светот.Во ова видео можете да ја видите...

Интервју на BBC со Јуриј Гагарин (видео)

0
Неодамна на интернет се појави снимка од интервјуто на првиот човек во вселената, Јуриј Гагарин, за британската национална телевизија BBC. Ова интервју е направено во...

Завршена јахтата од Стив Џобс (видео)

0
Семејството на Стив Џобс го проследи завршувањето на јахтата што тој ја нарача пред својата смрт, во холандскиот град Алсмер. Според извори блиски до поранешниот...

Најболните моменти во октомври (видео)

0
Не постои смеа како онаа што е поттикната од туѓата мака, особено кога таа мака доброволно е објавена на интернет. Затоа, редно е да...

И ова е уметност? (видео)

0
Дефиницијата за уметност драстично се промени во изминативе деценија-две. Денес, буквално сѐ може да се нарече уметност, што е поткрепено со следниов исечок од...

Внимавајте да не ве нападне грмушка! (видео)

0
Луѓето отсекогаш многу различно реагирале на сценаријата од скриените камери. Затоа е интересно да се погледнат и реакциите на минувачите низ Централ Парк во...

Зошто ноќта е темна? (видео)

0
Зошто во текот на ноќта небото е мрачно? Зошто вселената е секогаш темна, а на Месечината не постои ден, дури и кога Сонцето свети...

Што очекувате, а што добивате на забави? (видео)

0
Генијален приказ на сите забави на кои се служи алкохол - разликите помеѓу тоа што сте го замислиле и го очекувате и она со...

Кој сака да се повози низ трговски центар? (видео)

0
Ова видео ни доаѓа од Полска. Група млади луѓе решиле да се повозат со автомобил низ трговски центар. На крајот, нивниот експеримент, иако екстремно...

Топовско ѓуле vs. автомобил (видео)

0
Најновото продолжение од играта Assassin's Creed е сместена во времето на Американската граѓанска војна, кога најтешката артилерија биле топовите. Нормално е што постојат луѓе...

Сајмон Кауел ја оцрни Бритни Спирс (видео)

0
Во најновата реклама за X-Factor, контроверзниот Сајмон Кауел, во стилот на предизборната кампања во САД, ги оцрни останатите судии од неговото шоу, изложувајќи ги...

Првата искрена реклама за iPad Mini (видео)

0
Секогаш кога ќе се појави нов производ од Apple, први на нож го дочекуваат комичарите, кажувајќи го она што најголем дел од нас го...

Фановите на Apple ќе купат буквално сѐ! (видео)

0
Исто како во случајот со iPhone 5, Џими Кимел направи експеримент непоследно по најавата на iPad Mini и им понуди на случајните минувачи во...

Најглупавиот коментар на радио на сите времиња (видео)

0
Една жена имала неколку сообраќајни несреќи во кои бил вклучен дивеч. Изнервирана, се јавила на многу места, но никој не сакал да ѝ помогне,...