Авто Плус

1162 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ
„Авто Плус“ е најстарата и водечка месечна ревија за автомобилизам, мотоциклизам и авто-мото спорт која веќе 18-та година опстојува на македонскиот медиумски простор.

Audi почнува да вградува соларни ќелии во покривот

0
Audi ќе се фокусира на зголемувањето на максимална автономија со едно полнење на идните електрични автомобили, со распоредување на  супер тенки соларни ќелии во стаклените...

Новата Pagani Zonda HP Barchetta ќе чини 15 милиони долари

0
Според врвот на компанијата ќе бидат произведени само три такви возила, од кои едната е резервирана за сопственикот на компанијата. Веќе во 2013 година, Pagani...

Ferrari го менува California T со Portofino

0
Portofino е новиот основен модел на Ferrari, кој доаѓа на местото на California T. Промената на моделот се чекаше подолго време, бидејки California дебитираше...

Lucid Motors покажа обновена верзија на Air

0
Lucid Motors ја покажа најновата верзија на луксузниот електричен Air модел на изложбата во Монтереј.

Хакет: За роботи на патиштата ќе треба да почекаме

0
Извршниот директор на Ford, Џим Хакет, не верува дека роботите ќе го преземaт управувањето со автономни автомобили во блиска иднина. Во интервју, Хакет објасни...

Најлуксузниот Mercedes во историјата

0
Ефектен концепт беше демонстриран на Автомобилската недела во Монтереј, во Калифорнија, чиј слоган е „автомобилот кој го дефинира високиот луксуз во иднината“. Така од...

Continental разви систем за безжично полнење

0
Компанијата Continental, специјализирана за производство на гуми и авто делови, создаде систем за полнење на електрични возила. Новиот проект ќе биде претставен следниот месец...

VW го враќа Taigun, под името T-Track

0
По неколку години чекање, VW конечно се активира во сегментот на компактни SUV модели. Компанијата го потврди моделот T-Cross, кој ќе е базиран на...

Наместо да го намалат, електромобилите ќе го зголемат загадувањето?

0
Одлуката на Велика Британија за забрана на дизел и бензински мотори на крајот ќе доведе до појава на повеќе штетни емисии во атмосферата, предупредува...

Škoda ја враќа Felicia како електричен хечбек

0
Раководството на Škoda одлучи да ја заживее легендарната Felicia, но овојпат како електричен хечбек. Новината ќе се вика Felicia E, објави изданието AutoExpress. Еколошкиот автомобил...

Ram Truck го покажа најмоќниот пикап на планетата

0
Американската компанија Ram Truck ја покажа изведбата 3500 Heavy Duty, за моделската - 2018 година, кој е именуван како најмоќна машина во оваа класа...

Mitsubishi ја проширува својата гама со XPANDER

0
Откако пред неколку дена Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ги објави првите информации и фотографии од целосно новиот мултифункционален модел, компанијата откри и нови детали...

Тesla бара 1,5 милијарди долари за Model 3

0
Tesla најави дека планира да собере дополнителни средства во износ од 1,5 милијарди долари, а парите ќе одат за зголемување на производните можности на...

Соларниот крoв на Tesla e поевтин од обичниот

0
Додека погледите на целиот свет се насочени кон новиот Model 3, Tesla тивко се подготвува да направи револуција во домаќинствата. Компанијата официјално потврди дека...

Единствен спас за дизелот – маслото!

0
Дизел моторите може сепак да имаат иднина, под услов да го менуваат типот и составот на горивото.