(Видео) Како ВМРО-ДПМНЕ ја дочека и прослави двојната изборна победа

Двојната победа на ВМРО-ДПМНЕ на претседателските и парламентарните избори предизвика радост во партиското седиште и пред плоштадот „Македонија“ во Скопје.

Воодушевените поддржувачи со часови ги пееја песните за одбележување на кампањата. По победата следеше марш од Белата палата до централниот скопски плоштад, каде свое обраќање имаше лидерот на партијата и иден мандатар Христијан Микоски. До него беше новоизбраната претседателка на државата Гордана Силјановска-Давкова.

Следете ги извештаите на „360 степени“.

Извор