Торта без печење готова за 10 минути! Кремаст десерт на кој му нема рамен (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако сакате да направите торта и немате време за печење, тогаш можете да го направите овој десерт без печење.

 

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 400 мл слатка павлака
  • 100 грама пишкоти
  • 50 гр млечно чоколадо со ориз
  • 1 лажица чоколаден крем
  • чоколадни трошки

 

Подготовка:

 

- Реклама -