Таг: Жирона (ФК)

УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на...

0
Европската фудбалска асоцијација предложи „City Football Group“, инвеститор во Манчестер сити и шпанска Жирона, да го намали својот удел во каталонскиот клуб. Во спротивно,...