Таг: зграда

Зграда во Кина во која живеат 20.000 луѓе (ВИДЕО)

0
Во средиштето на деловниот град Чијанжијанг Сенчури Сити, во рамките на населбата Хангжоу, се наоѓа „Реџент интернејшнал“ - еден од најголемите станбени згради во...

„Најубавата станбена зграда во светот“ се наоѓа во Хрватска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

0
На наградите за архитектура „Биг си“ (Big See), зграда во Кутина, Хрватска, го доби престижното признание „Најубава станбена зграда во светот“ - од сите...

Најмалку една жртва при делумно уривање на зграда во Русија

0
Петкатна зграда делумно се урна во центарот на градот Астрахан во јужна Русија, јавија локалните медиуми. Службите за итна помош пристигнале на местото на несреќата....

Откачено до даска: Како изгледа најцрната зграда на светот (видео)

0
Зградава е привремено изградена како уметничка инсталација за време на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг. Дело е на архитектот Асиф Кан, кој ја користел...

Си изградил куќа на кров на зграда

0
Балкан си е Балкан, и редовно ќе се најде некој да си прави што му текне, а службите да си молчат.

Најтесната зграда во светот е тотално бескорисна за живеење. Погодете зошто...

0
Висока 14 метри, а потесна од 1 метар. Ама многу, многу лута.

ФОТО: „Чиле 2014-та“

0
Зградата на CSAV (Compañía Sudamericana de Vapores) - најголемата шипинг компанија во Латинска Америка, сместена во еден од поголемите и најважните градови во Чиле - Валпараисо.

Што ако целиот свет живееше во една зграда?

0
Real Life Lore се истите дечки што прашуваа што ќе се случи ако сите луѓе живееја во еден град. Сега одат чекор понатаму: што ако...

Играње тетрис на зграда

0
Станарите на зградава палат и гасат... светла. Се работи за зграда во Пула, Хрватска, која на една минута беше претворена во спектакл за гледачите. Станарите...

Градежништво ала Тајван: Конзерви наместо арматура во ѕидовите

0
Една 17-катница која се урна во земјотресот на Тајван, откри сериозни пропусти во инфраструктурата. Урнатините ги „зинаа“ темелите на зградата, во кои јасно се...

Лудо видео: Чисти прозори или смрт!

0
Има жени што глумат дека се чистотници пред комшилукот, а има и такви што тоа го прават искрено, па и по цена на живот....

Изнајмил три спрата од зграда и најмил 250 луѓе за да...

0
Во последно време се почесто сме сведоци на креативни и необични начини на запросување. Меѓутоа, кога се Азијците во прашање, со нив ништо не изгледа...

Која зграда е поблиску?

0
На прв поглед, сосема обична фотографија. Меѓутоа, истата предизвика бурни дискусии на интернет, бидејќи корисниците не можат да одлучат која од двете згради се...

Сметале дека старата зграда изгледа здодевно, па ја претвориле во нешто...

0
Кога организаторите на фестивалот „All You Can Paint“ ја контактирале Марина Зуми за да им се придружи, таа не била сигурна дали тоа ќе...

Целиот град живее во една зграда

0
За оваа интересна зграда сведочи Ерика Томпсон, која е учителка во основно училиште, а нејзиниот целовксупен живот е сместен во една зграда. Градот Витиер на...