Таг: вести

Министерот за здравство со директорите на ФЗО и Онкологија ќе бараат...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари и директорот на Фондот за здравствено осигурување, Сашо Клековски ја посетија Клиниката за радиотерапија и онкологија во Скопје.Тие попладнево...

Истражување: Рекорден број луѓе во светот избегнуваат да следат вести

0
Рекорден број луѓе ширум светот ги избегнуваат вестите, покажа истражувањето на Институтот Ројтерс. Како што е наведено, 39 проценти од испитаниците од 47 земји...

Локална конференција „Одлучувам, значи постојам – Кисела Вода – општина посветена...

0
Во организација на Првата детска амбасада во светот Меѓаши денеска ќе се одржи локалната конференција „Одлучувам, значи постојам – Кисела Вода – општина посветена...

Наградени најдобрите студенти на УКИМ за учебната 2022/2023 година

0
Во аулата на Ректоратот на УКИМ, денеска беа доделени награди на најдобро дипломирани студенти за учебната 2022/2023 година, а во рамки на свеченостите по...

МАЕИ доби донација на книги од автори Македонци од Пиринска Македонија...

0
– Единствената македонска партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, доби донација на книги од автори Македонци од Пиринска Македонија и од...

Дигитално земјоделство – нова програма на Факултетот за земјоделски науки и...

0
Факултетот за земјоделски науки и храна (ФЗНХ) отвора нова студиска програма по дигитално земјоделство.Програмата има мултидисциплинарен пристап и се реализира во соработка со Факултетот...

ВИДЕО: Еве како звучат вестите кога една иста компанија поседува куп...

0
„Ова е екстремно опасно за нашата демократија... Ова е екстремно опасно за нашата демократија... Ова е екстремно опасно за нашата демократија... Ова е екстремно опасно за нашата демократија... Ова е екстремно опасно за нашата демократија... Ова е екстремно опасно за нашата демократија... Ова е екстремно опасно за нашата демократија... “

ВИДЕО: Вести во живо на денот

0
Кореспондент на BBC се јавува во живо од дома во вестите од светот, за да зборува за состојбата со Северна Кореја. Во меѓувреме во собата влетува едно од неговите деца.

Вестите се лоши по здравјето

0
Вестите доведуваат до страв и агресија, а ја спречуваат вашата креативност и способност за длабоко промислување. Решение? Во потполност престанете да ги конзумирате. Автор: Ролф...

Спин: Вестите што не требаше никој да ги види (видео)

0
Во 90-тите, Брајан Спрингер помина една година скенирајќи го воздухот со сателитска чинија, во обид да ги „зграби“ сигналите на ТВ каналите и вестите...

Сакате да читате вести додека се бричите?

0
Макс Браун е пронаоѓачот на "паметно огледало" што со употреба на билатерално дисплеј стакло и контролен панел им овозможува на луѓето да читаат вести,...

И годинава најчитани беа вестите за убиствата

0
Има една стара, закоравена новинарска максима, дури и закон - "Крв, леб и циркус". Ако падне крв, тоа е прва вест, како што велат...

Седумте смртни гревови, раскажани низ вести и црна хроника

0
Седумте смртни грева се честа тема во литературата, филмот и воопшто - уметноста, а бога ми, и во вестите. Сладострастие: Кога желката Борис - домашно...

Кина во Скопје

0
Институтот „Конфуциј“ при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје организира настап на Уметничкиот ансамбл од Чангша, НР Кина, кој ќе се одржи на...