Таг: Тетово

Оштетена сајла на жичницата Тетово-Попова Шапка потенцијална опасност по патот и...

0
Пукната челична сајла од жичницата од Тетово до Попова Шапка може да биде опасна по луѓето, алармираа лани граѓаните, а речиси една година потоа,...

Министерот за здравство Демири промовираше мурал во Клиничка болница Тетово

0
На една од зградите во Клиничка болница Тетово, градскиот уметник Аријан Џафери почна да изработува мурал. Изработката на муралот е во соработка помеѓу невладината...

Во Тетово до 15 часот за претседател – 21.31 проценти излезеност,...

0
За претседател до 15 часот во општина Тетово гласале 21,31 отсто од избирачите или 17.818 од вкупно 86.405 лица во избирачкиот список. По општини...

Поднесена претставка против Општина Тетово и градоначалникот Касами за дискриминација на...

0
Даријан Сотировски, актуелен директор на Комисијата за односи со верски заедници и религиозни групи, кој е жител на Тетово преку Фејсбук објави дека поднел...

Две лица повредени во пукање пред тетовската болница

0
Две лица се повредени со огнено оружје пред зградата на Ургентниот центар во Клиничката болница - Тетово, јави дописникот на МИА. Поради природата на...

Во Тетово собир за поддршка на палестинскиот народ и запирање на...

0
Неколку стотини граѓани се собраа денеска на градскиот плоштад во Тетово да изразат поддршка на палестинскиот народ и да побараат да се прекине со...

Ердоган пред 23 години се засолнил во Тетово

0
Интересен детал за турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган е тоа што одреден период живеел во Тетово, Македонија, јави еуроњуз Албанија (euronews Albania). Поранешниот конзул на...

Лазејќи кон ЕУ ќе нѐ изглодаат кучиња (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

0
Глутница улични кучиња напаѓаат жена додека таа панично бега и вреска од страв. Во еден момент таа паѓа, а за среќа  набрзо дотрчуваат соседи...

Aнестезиологoт од Тетово издрогиран одел на работа, но болницата немала дисциплинска...

0
Анестезиологот од тетовската болница, кој беше приведен затоа што снимаше пациенти и во живо пренесувал на ТикТок, и претходно несовесно се однесувал на работа,...

Касами не пишал „главен град“ туку „центар на Албанците“, велат од...

0
Повеќе реакции предизвика денешната порака преку социјалната мрежа Фејсбук од профилот на градоначалникот на Тетово Биљал Касами напишана само на албански јазик (Mirë se...

ЛДП: Симптоматично е што објавата на Касами доаѓа набрзо по барањето...

0
„Во недостаток на идеи и проекти, дел од опозициските партии продолжуваат да играат на картата на национализмот и да се обидуваат да ги влошат...

Реакција на СДСМ-Тетово: Касами нема ориентација во просторот, заборава како дојде...

0
„Градоначалникот на Тетово, Касами, очигледно нема ориентација во просторот. Недостојно е за еден градоначалник кој својата плата ја зема од парите на тетовчани кои...

За Касами, Тетово е „главен град на Албанците во Северна Македонија“

0
„Добредојдовте во главниот град на Албанците во Северна Македонија“, пишува во објава на „Фејсбук“ тетовскиот градоначалник (од редовите на БЕСА) - Билал Касами. Во објавата...

Поради опожарен мебел пред контејнери ќе се запалела зграда во Тетово

0
Тетовските пожарникари попладнево пред 18 часот интервенираа на пожар што избувнал на оставен мебел пред контејнер, при што огнот го зафатил и ѕидот од...

Ковачевски: Во Тетово ќе се произведуваат електричните возила e.GO, голем придонес...

0
„Во Република Северна Македонија, за првпат, ќе се произведуваат електричните возила e-GO. На денешната владина седница ја одобривме владината поддршка за да се реализира...