Таг: Славјанка Петровска

Петровска обвинува: Во МВР поделени повеќе од 50 незаконски решенија за...

0
Пратничката од СДСМ, Славјанка Петровска и поранешна министерка за одбрана денеска на нејзиниот фејсбук профил објави дека во рок од 7 дена во МВР...

Петровска гласно ќе зборува за проблемите во СДСМ, Филипче подготвен да...

0
Нема да прифатам никаква функција во СДСМ, но и никој нема да ме замолчи, изјави во интервју за телевизија 24 пратеничката Славјанка Петровска и...

Петровска повика да се откажат изборите за претседател на СДСМ во...

0
Кандидатката за претседателка на СДСМ, Славјанка Петровска, денеска ги повика останатите тројца кандидати да се откаже внатрепартиското гласање за избор на претседател на партијата...

Петровска: Со интегритет и чесно работење, верувам дека ќе ја вратам...

0
Кандидатката за претседател на СДСМ, Славјанка Петровска вчера ја претстави својата програма пред членовите на општинските организации во Карпош и Гази Баба. Пред присутните, Петровска...

Петровска: ДПМНЕ во Собранието имаше завет на молчење затоа што на...

0
Пратеничката на СДСМ Славјанка Петровска, во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 телевизија, истакна дека скандалозно е што системски закон со којшто се формираат...

Петровска: На овој ден во 2020 година покажавме каде припаѓаме, влегувајќи...

0
Со показна точка „Егзерцир“ во изведба на Армиската гарда, промоција на две поштенски марки и доделување признанија за воениот и цивилниот состав на Армијата...

Петровска: Хеликоптерите се дел од модернизацијата согласно стандардите на НАТО, гарантирам...

0
Министерката за одбрана Славјанка Петровска зборувајќи за деталите поврзани со набавката на новите хеликоптери за Армијата, како и за модернизацијата со новите оклопни возила...

Петровска ја поздрави одлуката на Антикорупциска да отвори предмет за хеликоптерите,...

0
Министерката за одбрана Славјанка Петровска ја поздравува одлуката на Антикорупциската комисија која отвори предмет за набавката на хеликоптерите, напоменувајќи дека нема ништо спорно во...

Николоски: Петровска да одговори зошто хеликоптери од „Леонардо“, која е ...

0
Министерката за одбрана треба да одговори на неколку прашања за набавката на транспортните хеликоптери во вредност од 250 милиони евра, рече потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

Петровска: Подготвена сум да бидам и носител на листа ако е...

0
Министерката за одбрана Славјанка Петровска и член на СДСМ денеска изјави дека партијата се уште не донела одлуки за носителите на листите на претстојните...

Министерството за одбрана ќе набавува повеќенаменски транспортни хеликоптери од Италија

0
На денешната владина седница Владата ја разгледала и усвоила Информацијата од Министерството за одбрана за потребата на доделување договор за набавка на повеќенаменски транспортни...

Сомнителна руска фирма се обидела да влезе на тендер за набавка...

0
Сомнителна фирма со руски капитал се обидела да влезе на тендер за набавка на специфична опрема во Министерството за одбрана, посочија од Министерството на...

Државата во судски постапки за неисплатени прекувремени работни саати на припадници...

0
Во судски постапки за неисплатени прекувремени работни саати на припадници на Армијата, Министерството за финансии исплатило седум милиони евра, рече министерката за одбрана Славјанка...

Петровска за МИА: Нема безбедносни причини ниту финансиска оправданост за враќање...

0
Немаме зголемена безбедносна закана во земјата за да го враќаме служењето на задолжителниот воен рок, а за тоа ќе треба вложување и на многу...

Петровска: Имаше заинтересираност од НАТО-членки за случувањата во М-НАВ, дури и...

0
Министерката за одбрана Славјанка Петровска потврди дека имало реакција од НАТО во однос на случувањата во операторот за воздухопловна навигација М-НАВ, но не во...