Таг: Роберт Фицо

Прво обраќање на Фицо по атентатот: Не го мразам напаѓачот и...

0
Словачкиот премиер, Роберт Фицо, денеска се огласи за прв пат откако беше тешко ранет во обидот за атентат пред три недели, изјавувајќи дека не...

Калињак: Закрепнувањето на премиерот Фицо, по обидот за убиство, ќе трае...

0
Закрепнувањето на премиерот Роберт Фицо, по обидот за убиство, ќе потрае „исклучително долго“, изјави денеска словачкиот вицепремиер Роберт Калињак, цитиран од француските медиуми. Истовремено, болницата...

Состојбата на Фицо се подобрува

0
Состојбата на словачкиот премиер Роберт Фицо по атентатот се подобрува, соопштија денеска словачката влада и Универзитетската болница Ф.Д. Рузвелт. Врз основа на резултатите од прегледот,...

Фицо е свесен и комуникативен

0
Премиерот на Словачка Роберт Фицо е свесен и комуникативен, а последователно му беше извршена томографија, соопштија денеска неговите лекари. - Истовремено се преземаат натамошни чекори...

Словачкиот премиер Фицо повторно опериран, состојбата се уште му е сериозна

0
Словачкиот премиер Роберт Фицо повторно е опериран, а неговата состојба се уште е сериозна, изјави денеска на прес-конференција словачкиот министер за одбрана Роберт Калињак. -Фицо...

Нападот врз словачкиот премиер Фицо е неуспех на неговото обезбедување, оценуваат...

0
Експерти во Словачка ги критикуваа мерките преземени за заштита на премиерот на земјата Роберт Фицо по вчерашниот обид за атентат врз него, јави ДПА. „Фицо...

На Фицо ќе му биде извршена уште една операција

0
Словачкиот премиер Роберт Фицо врз кого вчера беше извршен атентат во градот Хандлови, го чека уште една операција, пишува словачкиот портал Правда. Абдоминалното крварење на...

Словачка: По атентатот на премиерот, повици за прекин на говорот на...

0
Властите на Словачка, која е во шок по обидот за атентат врз премиерот Роберт Фицо, со еднствени осуди за тој чин, денеска повикаа да...

Полицијата го идентификуваше напаѓачот на Фицо (ВИДЕО)

0
Полицијата во Словачка го идентификуваше 71-годишниот Ј.Ц. од Левица, кој со пиштол, што законски го поседувал, денеска го застрела словачкиот премиер Роберт Фицо. Здравствена состојба...

Фицо е во тешка животозагрозувачка состојба

0
Словачкиот премиер Роберт Фицо е во многу тешка состојба откако попладнево беше ранет во градите и стомакот откако излегол на улица, јавија словачките медиуми....

Словачкиот премиер Роберт Фицо ранет во пукање по состанок на Владата

0
Словачкиот премиер Роберт Фицо е повреден во пукање по седница на Владата, јави новинската агенција ТАСР. Агенцијата го цитираше потпретседателот на Парламентот, Лубос Блаха, дека...

Фицо: Словачка e против членството на Украина во НАТО и нема...

0
Словачка ќе биде против приемот на Украина во НАТО, изјави словачкиот премиер Роберт Фицо. - Украина може да каже: Сакаме да влеземе во НАТО. Тоа...

Фицо: Некои земји-членки на ЕУ и на НАТО размислуваат да испратат...

0
Словачкиот премиер Роберт Фицо по денешната владина седница изјави дека некои земји-членки на ЕУ и на НАТО размислуваат да испратат војници во Украина на...

Фицо: Повлекувањето на Русија од Донбас и Крим е апсолутно нереално

0
Идејата дека Русија ќе се повлече од Донбас и Крим е „апсолутно нереална“, изјави премиерот на Словачка Роберт Фицо за порталот „Хлавнесправи.ск“. „Ако некој мисли...

Киев го одби предлогот на Фицо да ѝ предаде територија на...

0
Официјален Киев, очекувано, го одби предлогот на словачкиот премиер Роберт Фицо, кој кажа дека Украина треба да и предаде дел од својата територија на...