Таг: Ријана

Ријана повторно во средиштето на модното внимание во Њујорк

0
Ријана ги навлече погледите на себе во Њујорк, во црвен фустан со висок страничен зарез, само неколку дена по нејзиното неочекувано и „мистериозно“ отсуство...

Го најдовме фустанот на Ријана за поевтино

0
Го има и на Зелено пазарче.

На кого подобро му стои: Клои Кардашијан или Ријана?

0
Неодамна на 60 - тиот роденден на својата мајка Крис Џенер,  Клои Кардашијан се појави во елегантен фустан во стилот на 20 - тите...

Ријана е причината за разделбата на Џеј Зи и Бијонсе ?

0
Во новата биоаграфија за животот на поп дивата Бијонсе, авторот Џеј Ренди Тараборели откира шокантни детали за интимниот живот на убавата пејачка. Бијонсе неодамна го даде...

Ријана си ја отвори душата: Уште мислам на Крис

0
Во ноемвриското издание на магазинот Vanity Fair, убавицата од Барбадос, Ријана, откри многу работи од приватниот живот. „Иако луѓето мислат дека сум дива и незаинтересирана,...

Ријана и нејзиниот дечко снимија реклама за познат спортски бренд

0
Убавицата од Барбадос заедно со нејзиното ново момче Скот Травис снимија реклама. Тие се најдоа на иста реклама на спортка облека што ја дизајнираше...

Ријана повторно заљубена

0
Убавата пејачка од Барбадос има ново момче. Ријана е мета на папараците и таблоидите, и затоа е постојано поврзувана со разни момчиња. Но новото момче...

Необичен моден двобој: Канје против Ријана

0
Модниот бренд Vetements можеби не и е познат на масовната публика, но тоа сигурно нема да биде за долго. Делата на предметниот моден бренд...

Ријана – жената која што му кажа „не“ на градникот по...

0
Ријана беше фотографирана на улиците низ Њујорк додека, по кој знае кој пат се шеташе без градник, а овој пат беше облечена во проѕирна...

Таа му е како мајка: Погледнете го новото милениче на Ријана

0
Атрактивната пејачка си пронајде милениче. Ријана веќе некое време ужива на одмор во родниот Барбадос, а ни за миг не успеа да ги откачи папараците...

УПС! Ријана се прошета низ Њујорк во пижами

0
Ако ја прашате Ријана што мисли за пижамите, веројатно ќе ви каже дека треба само еднаш да се појави во нив за да станат...

Славната пејачка во страв – Манијакот објави: „Требаше да ја убијам...

0
Иако пејачката често пати може да се сретне како шета по улиците на Њујорк без придружба на обезбедување, се чини дека сега сепак ќе...

Немаш костим за капење?

0
...Затоа имаш марама. Пејачката Ријана на својот профил на „Инстаграм“ објави фотографија од импровизиран костим за капење. Наместо горниот дел, преку градите врзала „Erme“ марама.   Рири...

Предупредување експлицитна содржина: Крв, голотија и насилство- новиот спот на Ријана...

0
Таа е дел од листата на уметници со најмногу дигитални награди за над 100 милиони продадени синглови преку интернет. Ријана со својот нов спот за...

Шокира или воодушевува? Пејачката симулираше секс на сцена (ВИДЕО)

0
Убавата пејачка од Барбадос, Ријана (27) многу пати ја има шокирано јавноста со провокативно однесување или одредени сцени во спотовите. Сепак, овој пат направи...