Таг: Оливер Спасовски

Синдикатот на полиција во Македонија поднесе кривична пријава против екс-министерот за...

0
Синдикатот на полиција во Македонија денеска до ОЈО Скопје поднесе кривична пријава против лицата О.С., во момент на сторување на кривичното дело министер за...

Спасовски: Предлогот за новата Влада е без план во економијата и...

0
Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Оливер Спасовски смета дека од предлогот за работа и состав на новата Влада јасно е дека не постои...

Спасовски: Се што ДПМНЕ критикуваа изминатиот период сега го прават

0
Оливер Спасовски, пратеник и координатор на пратеничката група на СДСМ во Собранието во интервју за Слободен Печат ги истакна ветувањата и најавите на ВМРО-ДПМНЕ...

Спасовски: Ќе видиме дали перцепцијата дека се што ДУИ бара СДСМ...

0
Поранешниот министер за внатрешни работи, а сега избран за пратеник од СДСМ Оливер Спасовски смета дека има повеќе причини за поразот на неговата партија...

Спасовски од Куманово: Преку преговори со ЕУ до европски квалитет за...

0
Време е за подобро и повеќе, за имплементирање на европските стандарди во сите сегменти на живеењето, порача носителот на листата од Изборната единица 2...

Јанушев: Поднесовме кривична за Спасовски, две и пол години издавал лични...

0
ВМРО-ДПМНЕ денеска во Јавното обвинителство поднесе кривична пријава против Оливер Спасовски, кој како поранешен министер за внатрешни работи лично и директно е одговорен за...

Партијата ЗНАМ на Максим Димитриевски поднесе кривична пријава против Оливер Спасовски...

0
Партијата Движење ЗНАМ-ЗА НАША МАКЕДОНИЈА поднесе кривична пријава против екс-министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и против Министерството за внатрешни работи. Одлуката, велат, била...

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ во име на граѓаните ќе поднесе тужба за Спасовски...

0
„Поради неодговорноста и измеќарскиот однос на СДС, граѓаните се доведени во ситуација да бидат во притвор во сопствената држава. Имено, изминатите години, надлежните институции,...

Спасовски: Законот за рестриктивни мерки не треба да се повлече, партнерството...

0
Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски порача дека не треба да се повлече Законот за рестриктивни мерки. Тој ја даде својата поддршка за...

Спасовски: Разбиена криминална група, кривични за сите 16 лица од кои...

0
До Основното јавно обвинителство за организиран криминал и корупција денеска ќе биде поднесена кривична пријава против 16 лица кои се сомничат за неовластено производство...

Лица од МВР, судови, јавни обвинителства, министерства… биле соработници на криминалната...

0
Лица од повеќе државни институции, вклучувајќи го и МВР, соработувале со криминалната нарко-група која веќе е разбиена, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Според...

Спасовски: Има обрасци за пасоши, најважно е што издавањето документи не...

0
Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека има обрасци за патни исправи, откако омбудсманот Насер Зибери во неделата во интервју за Радио...

Ковачевски и Спасовски ќе присуствуваат на одбележувањето на Богојавление во Скопје

0
Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски утре ќе присуствуваат на одбележувањето на големиот христијански празник Богојавление - Водици во Скопје,...

Спасовски за личните документи: На граѓаните да им се каже дека...

0
Сега е време на избори и секој цени дека треба да даде соодветни изјави. Јас не би навлегувал во никакви конфронтации. Роковите не се...

Сообраќајните камери ќе бидат поставени во Скопје, Куманово и Тетово, како...

0
Новите сообраќајни камери ќе бидат поставени во Скопје, Куманово и Тетово, како и на автопатите, најави денеска на брифинг со новинарите министерот за внатрешни...