Таг: Манчестер Сити

УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на...

0
Европската фудбалска асоцијација предложи „City Football Group“, инвеститор во Манчестер сити и шпанска Жирона, да го намали својот удел во каталонскиот клуб. Во спротивно,...

Де Брујне постави рекорд во Премиер лигата

0
 Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне стана сопственик на рекорд во англиската Премиер лига. Белгиецот вчеравечер го одигра својот 18-ти првенствен...

Премиер лигата најавува чекор понатаму во истрагата против Манчестер Сити

0
Помина повеќе од една година откако Премиер лигата го обвини Манчестер Сити за кршење на финансискиот фер-плеј, а англискиот шампион, и неодамна соборениот европски...

Сити и Челси би можеле да бидат исфрлени од Премиер лигата

0
Манчестер Сити и Челси би можеле да бидат исфрлени од Премиер лигата доколку бидат прогласени за виновни за кршење на правилата за профит и...

Манчестер сити ги помина Реал и Барселона во листата на најскапи...

0
Лондон, 5 октомври 2021 (МИА) – Премиерлигашот Манчестер сити се најде на врвот на листата на клубови со најскапи состави меѓу екипите од најдобрите...

Гвардиола: Поради Клоп станав подобар тренер

0
Манчестер, 2 октомври 2021 (МИА) – Тренерот на англискиот фудбалски првак Манчестер сити, Пеп Гвардиола, со комплименти зборуваше за неговиот колега на клупата на...

Гвардиола планира да го напушти Манчестер Сити во 2023 година

0
Манчестер, 26 август 2021 (МИА) – Шпанскиот стратег Пеп Гвардиола планира да го напушти англиски првак Манчестер сити откако во 2023 година ќе му...

Највисок трансфер во историјата на англискиот фудбал, Грилиш во Сити за...

0
Манчестер, 6 август 2021 (МИА) – Англискиот шампион Манчестер Сити објави синоќа дека го ангажирал капитенот на Астон Вила, Џејк Грилиш (25), потпишувајќи со...

Мане и кичмата на Отаменди

0
Ливерпул синоќа на Енфилд ги одигра најдобрите 30 минути во последниве 13 години. Ја нагазија топката уште од првата минута, и не им ја...

Агуеро здиве, сакаше физички да се пресмета со навивач на Виган

0
Победата на Виган против силниот Манчестер Сити во ФА Купот синоќа се претвори во славје на теренот, откако заврши натпреварот. pic.twitter.com/U18NDxQcSS— BeanymanSports (@Beanyman62) 19 February...

Гвардиола задрема на прес

0
ПО одличниот натпревар против Базел, Пеп влезе во салата за Прес. Беше видно изморен, ама до крај професионално си одговори на сите прашања кои...

Гвардиола во Сити?

0
Тренерот на Баерн Минхен и дефинитивно потвреди дека на крајов на сезонава ќе го напушти тимот. Негова наредна дестинација по сè изгледа дека ќе биде Англија, и...

И Меси во Манчестер Сити?

0
По последните информации дека многу е голема веројатноста Пеп Гвардиола да се пресели во Манчестер и да седне на клупата на Сити, а на неговото...

Џо Харт, повеќе од голман!

0
Joe #Hart is more than a #Goalkeeper ? A video posted by Football • Soccer • Futbol (@futbolsport) on Oct 3, 2015 at 6:20pm PDT