Таг: локално

Министерот за здравство со директорите на ФЗО и Онкологија ќе бараат...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари и директорот на Фондот за здравствено осигурување, Сашо Клековски ја посетија Клиниката за радиотерапија и онкологија во Скопје.Тие попладнево...

Локална конференција „Одлучувам, значи постојам – Кисела Вода – општина посветена...

0
Во организација на Првата детска амбасада во светот Меѓаши денеска ќе се одржи локалната конференција „Одлучувам, значи постојам – Кисела Вода – општина посветена...

Наградени најдобрите студенти на УКИМ за учебната 2022/2023 година

0
Во аулата на Ректоратот на УКИМ, денеска беа доделени награди на најдобро дипломирани студенти за учебната 2022/2023 година, а во рамки на свеченостите по...

МАЕИ доби донација на книги од автори Македонци од Пиринска Македонија...

0
– Единствената македонска партија во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција, МАЕИ, доби донација на книги од автори Македонци од Пиринска Македонија и од...

Дигитално земјоделство – нова програма на Факултетот за земјоделски науки и...

0
Факултетот за земјоделски науки и храна (ФЗНХ) отвора нова студиска програма по дигитално земјоделство.Програмата има мултидисциплинарен пристап и се реализира во соработка со Факултетот...

Најлошите локални реклами од САД (видеа)

0
Постојат лоши реклами, но постојат и навистина лоши рекалми, кои не можат да бидат споредени со ништо друго на светов и едноставно мора да...