Таг: коронавирус во Македонија

Пристигнаа резултатите на докторите вратени од Шпанија, патник од Кина и...

0
Стигнаа тестовите на двајцата македонски доктори кои викендов се вратиле од Шпанија. И кај двајцата резултатите биле негативни, односно не покажале присуство на коронавирусот. Како...

Мaж под coмнение дека е бoлен од коpoнавиpус, попладнево избeгaл од...

0
Повратник од Италија, кој бил сместен во штипската бoлница поради coмневање за присуство на коpoнавиpус, попладнево избeгал од бoлницата, пренесуваат медиумите. Се работи за мaж...

И возачот на комбето пројавил cимптоми на коpoнавиpус

0
Тестот на патникот од Италија кој пред една недела стигнал во Струмица, а денеска се пријавил со можни cимптоми на КОВИД-19, е негативен, односно...