Таг: Клиника за токсикологија

Демири за економската директорка на Токсикологија: „Што сте се фатиле за...

0
Министерот за здравство Илир Демири, денеска на прес-конференција рече дека не гледа причина да ја разреши економската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази...

ДКСК потврди за МИА дека отвориле предмет за проверка на имот...

0
Државната комисија за спречува на корупцијата (ДКСК) за МИА потврди дека по сопствена иницијатива отвориле предмет за проверка на податоците за имотна состојба и...

ДСЗИ изврши надзор на Токсикологија, склучените договори за работа се со...

0
Државниот санитарен и здравствен испекторат извршил контрола на Клиниката за токсикологија во однос на договорите за работа при што констатирал дека договорите се со...

ЗНМ бара повлекување на наредбата од организациската директорка на Токсикологија со...

0
Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) го осудува, како што вели, обидот за цензура и ограничување на правото на говор од страна на Бесија...

Продолжуваат превирањата на Клиниката за токсикологија, Иљази не дозволува вработени да...

0
Превирањата на Клиниката за токсикологија во Скопје продолжуваат. Организациската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази им забранила комуникација на вработените со медиумите без...

Демири: Ако го суспендирав директорот на Токсикологија пред избори, ќе го...

0
Министерот за здравство во техничката Влада Илир Демири денеска изјави дека разрешувањето на  директорот на Клиниката за токсикологија Данил Петровски не е политичка кампања....

Беќаровски обвинет за навреди на национална основа, вработени од Клиниката ги...

0
Превирањата на Клиниката за токсикологија продолжуваат. По објава на Министерството за здравство на „Фејсбук“ во која доктор Нико Беќаровски, се обвинува за навреди кон...

Демири: Ако Клиниката за токсикологија не била осигурена, менаџментот треба да...

0
Хаваријата со цевката од парно на Токсикологија е санирана. Не е законски ако Клиниката не е осигурена и менаџментот на институцијата треба да преземе...

На Токсикологија поплавени лекарски канцеларии, болнички соби, сметководство, амбуланта на ОРЛ…...

0
Поплавени се речиси сите лекарски канцеларии на вториот кат, болнички соби на првиот кат, Одделението и сметководство, ходниците на приземјето, чекалната се до амбулантата...