Таг: фјордови

Берген – најврнежливиот град во Европа

0
Интернет-пребарувачот за изнајмување сместувачки капацитети, „Холид“, користејќи ги податоците од апликацијата „Ворлд ведер онлајн“, ги анализираше најврнежливите градови во Европа. Така, вториот по големина град...

Норвешка ќе ги „сече“ фјордовите со подводен „лебдечки“ тунел: Амбициозен проект...

0
Живописни глечери, фјордови и планини - тоа е сликата која меѓу првите паѓа на памет кога се зборува за Шведска и нејзините „драматични“ природни...

Галерија – Зенот на кајакарството

0
Галеријава е дело на Томас Фурнамек аматер во кајакарство и професионален фотограф. Негова пасија е фотографирањето на норвешките фјордови и езера. ...