Таг: Димитар Главчев

Мицкоски за разговорот со Главчев: Да се релаксираат односите, да се...

0
Премиерот Христијан Мицкоски на Фејсбук објави дека на маргините на официјалната фотосесија на лидерите на влади и шефови на држави на НАТО самитот во...

Главчев: Ќе ги потсетам европските лидери кои се условите за прием...

0
Очекувам Северна Македонија да ги почитува договорите и ќе ги потсетам европските колеги какви обврски беа преземени уште на 18 јули 2022 година кога...

Реакции од Софија по инаугурацијата на Силјановска-Давкова: Не прифаќаме изјави и...

0
„Бугарија не прифаќа изјави и однесување кои се во спротивност, како со Договорот за пријателство, добрососедство и соработка од 2017 година, така и со...