Таг: Данил Петровски

За ДКСК разрешувањата на директорите на Токсикологија и Кардиохирургија се незаконски,...

0
Антикорупциска комисија ги прифати пријавите дека се неосновани разрешувањата на медицинскиот директор на Токсикологија и на директорот на државната Кардиохирургија од страна на министерот...

Продолжуваат превирањата на Клиниката за токсикологија, Иљази не дозволува вработени да...

0
Превирањата на Клиниката за токсикологија во Скопје продолжуваат. Организациската директорка на Клиниката за токсикологија Бесија Иљази им забранила комуникација на вработените со медиумите без...

Беќаровски обвинет за навреди на национална основа, вработени од Клиниката ги...

0
Превирањата на Клиниката за токсикологија продолжуваат. По објава на Министерството за здравство на „Фејсбук“ во која доктор Нико Беќаровски, се обвинува за навреди кон...

Демири најави разрешување на медицинскиот директор на Токсикологија

0
Министерот за здравство Илир Демири денеска на прес-конференција најави дека ќе го разреши медицинскиот директор на Клиниката за токсикологија, Данил Петровски. Тој рече дека...