Солени мини крофни без брашно! Идеален рецепт за домаќинки почетници – ќе ги сака целото семејство (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Крофните се јадат уште од античко време, но нивната подготовка сепак бара малку вештина. Сега ви пренесуваме поедноставен рецепт за мини солени крофни кои се прават без брашно.

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 120 гр овесни снегулки
  • 200 мл вода
  • 40 мл масло
  • 3 јајца
  • 1/2 лажичка сол
  • 1/4 лажичка мелен ѓумбир
  • 1/3 лажичка мелен коријандер
  • 1/3 лажичка италијански зачини

 

Подготовка:

 

- Реклама -