Рецепт за МЕДНО СРЦЕ на посен начин: Подгответе уште една верзија на популарниот десерт (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Многу популарни колачи имаат свои посни верзии со малку изменети состојки

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 

  • 200 мл кисела вода
  • шолја брашно од 200 гр
  • 1 лажичка цимет
  • 200 гр посно чоколадо
  • 1/2 тегла џем од кајсии или некој друг
  • 1 прашок за пециво
  • 50 мл масло
  • 100 гр сечкани ореви
  • 100 гр суво грозје

 

Подготовка:

- Реклама -