„Убиствен“ концерт на Radiohead (видео)

Едно лице загина, три се повредени при колапсот на бината  во подготовката за настапот на групата Radiohead во Торонто. Поради трагичниот настан кој се случи еден час пред  почетокот на концертот, членовите на бендот го откажаа настапот.

{youtube}4gNKLa5Ks50{/youtube}

Прочитајте и:  СЗО: Голем број Европејци умираат поради ултра-обработена храна, тутун и алкохол
- Реклама -