Путер погача со кашкавал! Мека и вкусна, подобра отколку од пекара (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Наместо да купите погача во пекара, време е да направите домашна со неверојатен вкус.

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 20 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 50 мл масло
  • 300 мл млеко
  • 1-2 јајца
  • 550-600 гр брашно
  • 150 гр кашкавал
  • 50 гр путер
  • малку сол од сусам

 

 

Подготовка:

 

- Реклама -