ПРОЈА СО СИРЕЊЕ ВО ТАВА Вкусен оброк за почеток на денот (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Имаме необичен рецепт за ва. Направете пројара палачинки со сирење и ќе имате одличен оброк.

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 2 јајца
  • 3 лажици кисело млеко, јогурт или лажица кисела павлака
  • 100 гр пченкарно брашно
  • 1/2 прашок за пециво
  • малку сол
  • 2 лажици масло

 

Подготовка:

 

- Реклама -