Пожар во куќа во гостиварско Чегране

Вчеравечер (12 мај) во 20.45 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварско Чегране настанал пожар во куќа сопственост на А.Ф. на возраст од 47 години.

Во пожарот нема повредени лица, а со интервенција на Територијална противпожарна единица Гостивар пожарот бил изгаснат, извести полицијата.
Сподели ја веста:

Извор