Поскапува бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 | Gostivarpress.mk

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се зголемува за два денара, и еден литар ќе чини 83 денари за литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) и на Мазутот М-1 НС не се менуваат.

Најновата емисија „МИНУТИ ЗА СЕКОГО“ | Гостин: д-р Агим Јакупи

Извор