Полнети пиперки на кои никој не може да им одолее! Ручек кој лесно се подготвува (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Есента е идеално годишно време за правење полнети пиперки, кои брзо ќе исчезнат од трпезата.

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 6 половини пиперки
 • 2 јајца
 • 200 гр сирење
 • 3 чешниња лукот
 • 100 гр шунка
 • 100 гр сирење
 • 1 мал домат
 • мелен бибер
 • оригано по желба
 • сецкан лист од магдонос
 • малку масло

 

Подготовка:

 

- Реклама -