ОВОШНА ТОРТА КОЈА МОЖЕ ДА СЕ ПОДГОТВИ ЗА ПОЛОВИНА ЧАС! Освежителен десерт со јагоди (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Направете колач со јагоди кој ќе биде готов за само половина час.

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 100 гр јагоди
 • 30 гр шеќер
 • 1 лажица сок од лимон
 • 200 мл слатка павлака
 • 40 гр шеќер во прав
 • 1 лажичка екстракт од ванила
 • 200 гр маскарпоне сирење
 • бисквити

За декорација:

 • јагоди
 • 1 лажичка прашок со вкус на јагода
 • 1 лажичка шеќер во прав

 

Подготовка:

 

- Реклама -