НАЈСЛАТКАТА ПРЖЕНА ПОЛНЕТА ПИПЕРКА: Рецепт кој сите го обожаваме (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Врвно јадење со врвен квалитет

 

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 5 големи пиперки
 • 150 гр сирење
 • 1 јајце
 • 1 лажица гриз
 • 2 чешниња лук
 • 50 гр сецкан кулен
 • прашок за пециво на врвот на ножот
 • сечкан магдонос
 • препечен сусам по желба
 • помали домати
 • масло
 • тава со капак

 

Подготовка:

 

- Реклама -