Млади компирчиња од рерна со неодолив прелив! Рецепт што мора да го пробате (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Направете млади компирчиња со прелив и имате оброк за целото семејство.

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 500 гр млади компири
 • масло
 • 2-3 јајца
 • 30 мл млеко
 • 50 гр урда
 • 1 мал домат
 • малку сув зачин
 • прстофат бибер
 • малку мелена пиперка
 • 1 лажица кисела павлака
 • по желба сецкан колбас
 • 1 лажица гриз
 • 1 лажица гранули лук

 

Подготовка:

 

- Реклама -