Кифлички со путер и ореви! Одвнатре се топат, а однадвор се крцкави (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Доколку сте љубители на лиснато тесто, тогаш можете да направите кифлички со путер и ореви.

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 300 млако млеко
  • 20 гр квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • кора од лимон
  • 3 лажици масло
  • 1 јајце
  • 550 гр брашно
  • малку сол
  • 150 гр мелени ореви
  • 100 гр путер

 

Подготовка:

 

- Реклама -