Искористете го стариот леб: Направете топли сендвичи (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Хелб кој веќе е застарен, не мора да го фрлате, туку искористете го за брза ужина

 

 

СОСТОЈКИ:

  • сечкан стар леб
  • 2-3 јајца
  • 100 гр сирење
  • 100 гр шунка
  • кечап
  • оригано
  • 100 гр рендан кашкавал
  • 50 млеко или јогурт

Подготовка:

 

- Реклама -