Две лица завршиле во ПС Гостивар по меѓусебна тепачка

СВР Тетово информира дека вчера (10 јуни) во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги привеле гостиварците А.С. (41) и И.И.(52), затоа што околу 22.40 часот на ул.„Боге Велјаноски“ во Гостивар го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе следува соодветна пријава, извести полицијата.

Извор