Дневен хороскоп за 17 декември 2023


Овен 21.3.- 20.4.

Ако денес можете ефикасно да управувате со интензивните чувства, тогаш тоа сте вие. Околу вас може да се појават незадоволство или луѓе кои се борат со одредени проблеми. Бидете внимателни, бидејќи неочекувани и неповолни настани може да ги нарушат вашите планови. Ќе стапите во контакт со практични и пореални сили кои ќе ги тестираат вашите методи на работа. Земете ја таа лекција, научете од неа и добијте предност.

Бик 21.4.-21.5.

Иако природно претпочитате релаксиран живот, денешната тврдоглава енергија може да ве предизвика. Најдобро е да го насочите кон проект на кој работите. Некои луѓе околу вас можеби се крајно непопустливи, но вашата флексибилност ќе ви помогне лесно да се справите со нив. Не дозволувајте да ве нервира. Смирете се во текот на денот.

Близнаци 22.5.- 21.6.

Искористете ја денешната агресивна енергија и канализирајте ја во нешто што го правите. Ако не сте внимателни, може да се најдете во леплива ситуација. Клучот е да ја искористите енергијата што ви ја испраќаат ѕвездите и да ја свртите во ваша корист. Обидете се да избегнете конфликти или да не се мешате во туѓи конфликти. Тоа не ти треба денес. Наместо тоа, негувајте ги емоциите и полека постигнувајте ги целите за денес.

Рак 22.6. – 22.7.

Денес е ден да се реагира за да не бидете прегазени. Тврдоглава и агресивна сила ќе владее со вашиот свет. Ако не сте внимателни, лесно може да станете центар на конфликт. Не грижете се премногу за тоа како другите ги толкуваат вашите зборови или постапки. Бидете сигурни во она што го кажувате и правите.

Лав 23.7.- 22.8.

Денешната интензивна енергија ќе ви помогне да поедноставите сè што правите и да ги разјасните вашите мисли. Големите идеи и соништа постојано ви се вртат низ главата. Денес е денот кога би можеле да го извадите на виделина. Фокусирајте се и почнете да работите на вашите соништа. Исчистете го минатото и бидете подготвени за нови настани.

Девица 23.8. – 22,9.

Денеска одеднаш ќе почувствувате наплив на емоции. Ќе забележите дека луѓето се на работ и лесно запаѓаат во екстремни ситуации. Ова е ден да внесете страст во сè што правите или кажувате. Ако имате истражна или детективска работа, денес е денот кога треба да го направите тоа. Обидете се да избегнете расправии. Другите можеби се упорни, но потрудете се да го одложите за утре.

Вага 23,9. – 22.10.

Денеска ќе ви се спротивстават силни планетарни сили. Нечија непопустливост може да биде пречка во остварувањето на вашите желби. Најдете време да ја видите другата страна на ситуацијата. Може да дојдете до сосема нов заклучок. Благодарение на денешните настани, можете да ја воспоставите потребната рамнотежа. Не се откажувајте од вашата позиција само затоа што другите не се согласуваат со вас.

Шкорпија 23.10.- 22.11.

Интензитетот на денешницата може да ве натера да се откажете од некои настани или разговори. Можеби не ви се допаѓа темата и може да претпоставите дека ќе биде непријатно. Ако се чувствувате така, останете дома. Не дозволувајте туѓата желба да одите некаде што не ви одговара да ве фрустрира. Најдете начин да ги усогласите вашите желби денес за и двајцата да бидете задоволни.

Стрелец 21.11.- 21.12.

Ова може да биде еден од вашите денови. Ќе можете да решите која било загатка и да откриете што се крие под површината на она што ве интересира. Денеска може да имате успех доколку се посветите на некој важен проект. Работете според вашите идеи. Не се откажувај. Вашата чувствителност е предност. Слободно покажете ги вашите емоции.

Јарец 22.12.- 19.1.

Денес би можеле да се чувствувате воинствено кон крајот на денот. Но, да почнеме со утрото. Можно е околу вас да има такви кои ви се противат во се. Може да ви пречи на секојдневната рутина. Нивната тврдоглавост и вашата склоност да влегувате во несакани ситуации може да го одбележи денешниот ден. Што и да се случи, реагирајте, борете се за вашите верувања. Денот секако ќе биде исполнет со настани.

Водолија 20.1.- 19.2.

Денес, вашата флексибилност ќе биде ставена на тест. Можеби ќе сфатите колку физичка сила ви е потребна за да се справите со секојдневниот живот. Во право си. Почнете да вежбате или пак да трчате доколку сте го занемариле. Ќе бидете поуспешни и поздрави. Не си играјте со туѓите емоции. Ќе најдете сила во себе, вашата смиреност и реалност.

Риби 20.2.- 20.3.

Денес би можеле да поминете напорен дел од денот обидувајќи се да откриете зошто сите се толку зафатени. Не трошете го вашето време. Само прифатете ги работите онакви какви што се и оставете ги другите да имаат свои моменти на драма. Вашата улога е да одржувате рамнотежа. Полесно е да се каже отколку да се направи, но вие сте многу добри во тоа. Нема предизвик со кој не можете да се справите!

- Реклама -