Чоколадна торта со само 3 јајца! Лесно се прави (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Ако имате три јајца, малку брашно и какао дома, тогаш сте на добар пат да направите домашно уживање за целото семејство.

 

 

СОСТОЈКИ:

 • 3 јајца
 • 180 грама брашно
 • 1 лажица какао
 • 59 мл масло
 • 200 мл јогурт
 • малку цимет
 • 1/2 прашок за пециво
 • 100 гр шеќер

Дополнително:

 • 2 крем пудинга
 • 500 мл млеко, коцки путер
 • чоколадо за прелив

 

Подготовка:

 

- Реклама -