Овој кандидат за градоначалник не јаде, не спие и носи одлуки за помалку од...

0
Вештачката интелигенција има навистина големи можности кои повеќето луѓе допрва треба да ги откријат. И додека пишувањето е-пошта и кратки текстови е веќе...

Дневен хороскоп за недела – zoom.mk

0
Проверете што ви носи дневниот хороскоп за 16 јуни.Овни, ќе бидете многу продуктивни и успешни во остварувањето на целите. Искористете го овој ден...

Како да престанете со бесцелното „скролање“ по социјалните мрежи?

0
Онлајн-светот навистина не е совршен, но е дефинитивно магичен и лесно може да се најдете во ситуација да изгубите контрола. Прочитајте како да...

Два клучни датума во јуни: Подгответе се за љубовта на вашиот живот

0
Ова се најдобрите датуми во јуни 2024 година според хороскопот: 9 јуни 2024 година На овој ден, Марс, планетата на акцијата, се преселува...

Дневен хороскоп за 5. јуни 2024 година

0
ОвенОвни, oчекувајте ненадејни промени на работа. Бидете подготвени да се прилагодите на новите околности. Денеска ќе биде особено важно да му се посветите...

Актер почина на 100 години: Ќе го паметиме по улогата во познатата серија

0
Актерот Вилијам Расел почина на 100-годишна возраст. Оваа вест ја потврдија и за The Guardian, а како што беше кажано, актерот починал на...

Кој ви е најдобар пријател според вашиот хороскопски знак

0
Зошто брзо наоѓаме заеднички јазик со некои луѓе, а со други немаме ниту една допирна точка?Со таков пријател можете да одите на извидување...

Ликовен конкурс за млади сликари како дел од „Вевчански видувања“

0
КОНКУРС за млади сликари 2024 Шпаркасе Банка АД Скопје објавува конкурс за млади уметници од државата, на возраст од 18 до...

Ново истражување дава одговор на прашањето како Египќаните ги граделе пирамидите

0
Пирамидите со векови ги воодушевуваат луѓето. Големата пирамида во Гиза е едно од седумте чуда во светот. Оваа пирамида е дом на Големата...

Месечен хороскоп за јуни 2024

0
Овен Ви претстои одличен месец, на секое поле. Родените во знакот на Овен имаат добри аспекти за напредување. Постојат големи шанси да бидете...

На спектакуларен настан, „Тиквеш“ ги претстави вината од брендот „Луда Мара“

0
Со мотото „Гледај го светот во очи“, The post На спектакуларен настан, „Тиквеш“ ги претстави вината од брендот „Луда Мара“ appeared first on...

(ВИДЕО) Метал со вонземско потекло пронајден меѓу скапоцени артефакти во Шпанија

0
Меѓу блескавите златни предмети од пиринејскиот бронзен период, неколку кородирани предмети можеби се најскапоцени од сите. Една нараквица и ‘рѓосана шуплива полутопка, украсени...

Љубовен хороскоп за летото 2024: кој очекува романса, а кој е на работ на...

0
За оние кои бараат нова врска, летото 2024 година би можело да биде откровение. Но, бидете внимателни: запомнете дека не сите врски можат...

(ВИДЕО) Научниците дадоа објаснување за портокаловите реки на Алјаска

0
Во последниве години реките во Алјаска стануваат портокалови. Откако тоа првпат беше забележано во 2018 година, феноменот продолжува. Во истражувањето објавено во списанието...

Два хороскопски знака што ќе имаат најмногу среќа во јуни

0
Овен Јуни ќе биде време за Овните кога нивните напори конечно ќе вродат со плод. Амбициозните проекти на кои работеа конечно ќе...