Стелариум:Гледајте ги ѕвездите на вашиот монитор

0
Стелариум е бесплатен планетариум за вашиот компјутер. Тој покажува реалистично небо во 3D, поточно истото она небо коа би го виделе со голо око,...

Најреалистичните компјутерски пејсажи

0
Во галеријата се додадени слики на терени и верувале или не, сите се комплетно генерирани на компјутер. За повеќето од нив веруваме дека ќе...

Топ 10 компјутерски маички

0
По долгочасовно сурфање и пребарување на интернет, успеавме да направиме избор на најдобрите 10 компјутерски маички. По долгочасовно сурфање и пребарување на интернет, успеавме да...

Бисквит фонт

0
Ха! Кул сајт каде може да го напишете своето име, лого или било што во облик на бисквит и потоа да го зачувате како...

Топ Фајрфокс екстензии

0
Што е Фајрфокс? Фајрфокс е интернет пребарувач базиран на слободен софтвер, или ако повеќе милувате, софтвер со отворен код. Покрај тоа што можете да го користите за било...

Logitech Quickcam Orbit MP

0
Со новата веб камера на Logitech може да додадете видео ефекти во живо и да користите аватари. Камерата е моторизирана, така да го следи...

Збогум Аибо, Здраво Генибо

0
Не помина многу време откако Sony го прекина производството на своето робот-милениче Аибо, вредните Корејци го најавија Генибо. Не помина многу време откако Sony го...

Нов вирус кој го блокира компјутерот, потоа бара откуп

0
Нов вирус е “пуштен во промет“ кој не само што има способност да ви го блокира компјутерот, туку и ќе ви побара да му...

Google SketchUp:Реализирајте ги вашите 3D идеи

0
Што е следно? Google не престанува да не изненадува со одлични идеи. Деновиве објави нов софтвер кој би требало да ја претстави нивната најнова бесплатна 3D моделирачка...

YamiPod:iPod замена за iTunes

0
Бесплатниот програм YamiPod е апликација која може да ја подигнете од вашиот iPod и ви овозможува да ја уредувате музиката во плеерот без потребата...

Онлајн бесплатни упатства

0
Дали некогаш сте купиле половен телевизор, часовник, дигитрон или стерео систем, а притоа не ви дале упатство за него? Или можеби сте имале, па...

Loremo – автомобил на блиската иднина

0
Германскиот произведувач Loremo AG од Минхен минатиот месец на 76-от Мото Шоу 2006 во Женева го претстави нивниот најнов ултра ефикасен автомобил - моделот...

Топ 10 најчудни домашни уреди

0
Ги видовме 10-те најчудни тастатури, како и 10-те најчудни USB направи. Сега би сакале да ви ги претставиме 10-те најчудни домашни уреди. Ги видовме 10-те...

gTranslate:Преведувајте додека сурфате

0
Оваа екстензија за Фајрфокс ви овозможува да преведете селектиран текст преку менито на десен клик, користејќи го преведувачот на Google. Кога и да наидете...

scanR:Претворете го вашиот мобилен со камера во скенер

0
scanR е нова бесплатна услуга која ви овозможува да ја претворите сликата од вашиот мобилен телефон(или било која дигитална фотографија) во PDF фајл кој може да...