Талент за маскирање

0
Едно лице, 37 личности! Оваа девојка има необичен талент и успева да се трансформира во нешто сосема различно на секоја од 37-те фотографии кои...

Велигденски јајца

0
Утре е Велигден и ако сеуште не сте ги вапцале јајцата еве една галерија од 50-тина креативни идеи како инспирација. Можеби нема да успеете...

Новите мајстори на логистиката

0
Оваа галерија е само продолжение на извонредниот прв албум логистичари кој го започна овој циклус со неверојатни таленти од целиот свет. Галерија од комплетно...

Телевизорите низ годините

0
На сликата гледате Kuba Komet модел од 1958 година, „home entertainment system“ кој тогаш бил популарен. Во продолжение следи извонредна сликовита историја од зачетокот...

Алина Вакариу

0
Манекенската кариера на Алина започна со мали ревии по натпреварот за убавина во локалното средно училиште. Таа наскоро беше забележана поради својата убавина и...

Виртуелна гитара

0
Ако свирите или учите како да свирите гитара тогаш овој сајт ќе ви биде од корист. На флеш гитарата на Chordbook.com ќе најдете преку...

Жизел галерија

0
Жизел Бундхен е најверојатно најпознатиот бразилски супермодел и воедно една од најплатените манекенки на светот. Таа го носи епитетот на Гинисовата книга за „најбогатата...

Позадини со кучиња

0
Колку од вас би сакале да чуваат куче дома, меѓутоа не знаат која сорта да ја одберат? Еве една галерија кучиња која ги содржи...

Прилагодени „буби“

0
Еве една галерија невидени прилагодувања на најпрепознатливиот автомобил во историјата. Кликнете на сликата за да погледнете дваесетина чудни модификации на „автомобилот на цвеќето“.

Најдобрите документарци онлајн

0
Кога ќе појдете на страната која ви ја предлагаме за денес, ќе помислите дека имате погрешен линк или дека сме ве излажале. Напротив! Ако...

Морничави детски игралишта

0
Повеќето од децата во Русија немаат компјутер, Плејстејшн или некоја друга high-tech играчка, па приморани се своето време да го поминуваат на игралиштата кои...

Pepsi DJ:Анимирајте ја публиката

0
Еве една интересна игра од Pepsi. Вие сте DJ и треба да ја анимирате публиката. Употребете ја вашата тастатура за да изберете бас линии,...

Славните личности низ годините

0
Со време сите ние се менуваме, се менува модата и изгледот, но фотографиите остануваат вечни. Погледнете споредба низ неколку фотки на она што славните...

Џесика Бурсиага

0
IdreamofJessie.com... Сите ние сонуваме, нели? Одамна немаме поставено албум во галеријата жени. Знаете, понекогаш станува досадно од сурфање, преведување технолошки стории по цел ден,...

Најчудните WC-ња на светот

0
Колку пати сте се зачудиле од јавните тоалети во Македонија? Не, не мислиме на хигиената во нив. Еве една одлична галерија досетливи тоалeти од...