Барселона изведе неверојатен пресврт (видео)

Фудбалерите на Барселона го продолжија максималниот ефект во Примера дивизион, извлекувајќи неверојатна победа на гостувањето во Севиља, каде губеа со 2:1 до 89.минута, а потоа победија со 2:3.

Цеск Фабрегас и Давид Виља со голови во самата завршница успеаја да им донесат три бода на Каталонците, а трагичар на мечот е домашниот фудбалер Демел кој во 72.минута заработи црвен картон, откако без топка го удри Фабрегас.

Троховски со одличен удар ја доведе Севилја во водство во 25.минута, а Негредо на почетокот на вториот дел зголеми на 2:0. Фабрегас намали во 52.минута, а потоа каталонскиот тим имаше супер-завршница во последните минути од мечот.