Популарно на 365

Локално

Свет

Студија: Поради екстремните горештини Летните олимписки игри се речиси „невозможни“

0
Во најновиот извештај на непрофитната организацијата „Клајмат централ“ (Climate Central) и 11 олимпијци се предупредува на опасностите од екстремните високи температури на овогодишните Олимписки...

УмниБус

-реклама-

365 Денес

Култура

Букаке

Мбапе се пошегува по повредата на носот

0
Францускиот фудбалер Килијан Мбапе се огласи по повредата добиена синоќа на натпреварот против Австрија на Евро 2024 (1:0). - Идеи за маска? – напиша Мбапе...

Технологија

Не пропуштајте

Почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието на самостојна Македонија

0
На 89 годишна возраст почина Стојан Андов, првиот претседател на Собранието на самостојна Република Македонија, објави Телма. Роден е 1935 година во Кавадарци, Република Македонија....

Спорт