Таг: збогатен ураниум

Бајден го потпиша законот за забрана за увоз на збогатен ураниум...

0
Американскиот претседател Џозеф Бајден потпиша закон со кој се забранува увоз на збогатен ураниум, односно нуклеарно гориво за производство на електрична енергија во нуклеарните...

САД веќе најавиле „форсирано“ бoмбapдирање на Иран во Обединетите нации

0
Американската администрација ја разгледува идејата за бомбардирање на ирански објекти поврзани со нуклеарната програма, пишува „Ерусалим пост“, повикувајќи се на извори од Обединетите нации. „Се...