Таг: Влатко Стефановски

Влатко Стефановски на Охридско лето

0
На 26 јули во 21 часот во Античкиот театар во Охрид, во склоп на Охридско лето, целовечерен концерт ќе има Влатко Стефановски. Гости на концертот...

Влатко Стефановски – Легендата што ја обликува нашата музичка историја

0
Вчерашното отворање на изложбата на фотографии од настапи на гитарскиот маестро Влатко Стефановски во „Мала станица“ беше вистинско културно случување. На јубилејното 10-то издание...

„Кириличен поздрав“ со Јовица Михајловски според песната на Влатко Стефановски

0
Популарниот хит на Влатко Стефановски – „Кирилица“ доби нова визура преку интерпретацијата на нашиот Јовица Михајловски, специјално за настанот „Боцкаме на Кирилица“ кој се...

„Кириличен поздрав“ со Јовица Михаловски според песната на Влатко Стефановски

0
Популарниот хит на Влатко Стефановски – „Кирилица“ доби нова визура преку интерпретацијата на нашиот Јовица Михајловски, специјално за настанот „Боцкаме на Кирилица“ кој се...

Влатко Стефановски: Ќе понудиме друга димензија од нашето постоење

0
Во сабота во 21 часот во просториите на Домот на АРМ, Фронтменот на култната „Леб и сол“, Влатко Стефановски ќе одржи концерт заедно со...

Влатко Стефановски со јубилеен концерт на Хераклеа

0
Македонски Телеком Ве поканува заеднички да го прославиме јубилејот на нашиот уметник со светско реноме Влатко Стефановски.  Во рамките на прославата „40 години на сцената“,...

Слушнете ја песната на Здравко Чолиќ и Влатко Стефановски

0
Дует на две Југословенски легенди. Како најава пред својот голем концерт на 31 мај, во арената Борис Трајковски во Скопје, Здравко Чолиќ го претстави спотот...

Влатко Стефановски: X factor e фабрикување на таленти

0
Влатко Стефановски во интервју за Дојче Веле на Македонски јазик говори за неговата кариера,  музиката и животот. Тој,  процесот на размена со публиката го опишува...

Влатко Стефановски ќе растури со „Сеир“

0
„Сеир“ е насловот на новиот албум на Влатко Стефановски, кој ќе биде промовиран утре, на 29 јануари, во „Мекиците на стража“ во 13.30 часот. На...

Стефановски сними видео за „Деца на Сонцето“

0
Влатко Стефановски, кој го потпишува саундракот за долгометражниот игран филм „Деца на сонцето“ во режија на Антонио Митрикески, кој, кон крајов на летово беше...