Таг: стевчо јакимовски

Јакимовски: Резултатите се далеку од моите очекувања

0
Претседателскиот кандидат од коалицијата „Храбро за Македонија“ предводена од ГРОМ, Стевчо Јакимовски, го призна поразот од претседателските избори и ѝ посака среќа во вториот...

Јакимовски: Денешните избори беа мирни и достоинствени, забелешка за гласањето во...

0
Претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“ предводена од ГРОМ, Стевчо Јакимовски на прес-конференција оцени дека денешниот изборен ден поминал мирно и достоинствено и...

Јакимовски: Лукоил има 1300 бензиски пумпи во Америка, а ние не...

0
Во своето гостување во радиската емисија „Еспресо со Златев и Боцевски“ претседателскиот кандидат на коалицијата „Храбро за Македонија“, Стевчо Јакимовски, истакна дека Македонија нема...

Јакимовски: Децидно сум против бирање на претседател во Собрание!

0
Претседателот на државата, неговата сила и функција мора да извира од граѓаните. Ако извира од партиите, тие и ќе му ја земаат силата, вели...

Јакимовски: ЕУ да најде начин како Бугарија „да пие кафе“ кога...

0
Претпоследно прашање пред влез во ЕУ ќе биде да разговараме за јазикот и тоа е трикот кој ни го прави Ковачевски, дека македонскиот јазик е признат...

Јакимовски: Иселувањето е поради полтронскoтo однесување на функционерите кои не водат...

0
Претседателскиот кандидат од редовите на ГРОМ Стевче Јакимовски, кампањата ја продолжи со средба со жителите на Гостивар. Јакимовски, зборуваше со гостиварци за актуелните случувања и...

Јакимовски: Тргнуваме „Храбро за Македонија“ да го промениме црно-белиот свет на...

0
Претседателскиот кандидат, Стевче Јакимовски својата претседателска кампања ја започна од Тетово каде оствари средба со граѓаните, информираат од Центарот за комуникаци на ГРОМ. -Им благодарам...

ГРОМ, ИНТЕГРА и ПЦЕР со заеднички настап на претстојните избори

0
Политичките партии ГРОМ – Граѓанска опција за Македонија, ИНТЕГРА - Македонска конзервативна партија и ПЦЕР – Партија за целосна еманципација на Ромите денеска потпишаа...

Јакимовски за црната листа на САД: Срамно и смешно, секогаш сум...

0
За наводите поради кои од Стејт департментот е ставен на црната листа, Стевчо Јакимовски, лидер на ГРОМ и кандидат за претседател на државата, изјави...

Јакимовски поднесе кривична пријава за неговото именување на „црната листа“ на...

0
Актуелниот градоначалник на Општина Карпош, лидер на ГРОМ и претседателски кандидат на партијата Стевчо Јакимовски денеска до Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал...

Јакимовски изненаден што е ставен на американската „црна листа“: Ова е...

0
Претседателскиот кандидат на ГРОМ Стевчо Јакимовски е изненаден од одлуката на САД да биде ставен на „црната листа“ и најави дека ќе поднесе кривична...

ВМРО-ДПМНЕ: Ставањето на црната листа на Катица Јанева и Стевчо Јакимовски...

0
Реакција на ВМРО-ДПМНЕ по повод проширувањето на црната листа на САД Железната тупаница на СДС со која се фалеа дека ќе донесе правда, Катица Јанева...

Катица Јанева и Стевчо Јакимовски ставени на „црната листа“ на САД,...

0
Поради вмешаност во значителна корупција американскиот Стејт департмент денеска именува повеќе функционери од Западен Балкан на „црна листа“, меѓу кои и поранешната специјална главна...

Јакимовски објави дека ги собрал потписите: „Кога не сум фаворит обично...

0
Претседателот на ГРОМ Стевчо Јакимовски објави на Фејсбук дека ги собрал потребните 10.000 потписи за претседателската кандидатура. -Потписите се собрани, битката допрва почнува. Кога не...

Јакимовски во трка за шеф на државата: Функцијата претседател на Република...

0
Претседателот на ГРОМ и градоначалник на Општина Карпош Стевче Јакимовски е кандидат на оваа партија за претседател на државата, одлучи денеска Централниот одбор на...