Таг: Сашо Мијалков

Мијалков утрово го напушти струшкиот затвор, бил примерен затвореник

0
Поранешниот шеф на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков, утрово во 9 часот и 32 минути се одјавил од затворот во Струга, каде...

Сашо Мијалков в четврток излегува од затвор

0
Сашо Мијалков в четврток излегува од затвор под услов до 25 април 2025 година да не стори кривично дело, одлучи Апелациониот суд во Скопје. Како...

Мијалков во декември излегува од затвор, доби условен отпуст до април...

0
Основниот кривичен суд Скопје донесе одлука за условен отпуст на поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков, со која тој ќе излезе од КПД Струга...

Апелација ја прифати жалбата на Мијалков, Кривичен повторно ќе одлучува за...

0
Апелациониот суд Скопје ја прифати жалбата на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, и го врати предметот пред Кривичен, за тој повторно да одлучи...

Ослободителна пресуда за обвинетите во случајот „Трезор“

0
Сашо Мијалков, Горан Грујовски и Тони Јакимовски, обвинети во случајот „Трезор“, денеска добија ослободителна пресуда за случајот во врска со злоупотреба на средства од...

Небиу: Блиски роднини на Мијалков им се заканувале на потенцијалните купувачи...

0
Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот Дритон Небиу вечерва изјави дека блиски роднини на поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање...

Небиу: Парадокс е што синот на Мијалков го купи конфискуваниот имот...

0
Директорот на Агенцијата за управување со одземен имот, Дритон Небиу во изјава за МИА вели дека парадокс е тоа кога од таткото имотот го...

Нова продажба на одземен имот на Сашо Мијалков, во државниот буџет...

0
Агенцијата за управување со одземен имот објави оглас за продажба на конфискуван имот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков. „Со денешната објава за продажба...

Небиу: Вработените се мета на заплашување поради обидите да го продадат...

0
Директорот на Агенцијата за конфискуван имот, Дритон Небиу, информира дека вработените се мета на вознемирување и заплашување, поради обидите да го продадат конфискуваниот имот...

Апелација го одби обвинението против Мијалков за „Титаник 2“, останатите обвинети...

0
Апелациониот суд Скопје денеска врз основа на измените на Кривичниот закониk го одби обвинението против поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков во случајот „Титаник...

Судењето за „Таргет-Тврдина“ одложено за 4 октомври, пристигнал поднесок од ЈО...

0
На барање од Јавното обвинителство, во Основниот кривичен суд Скопје денеска се одложи судењето за предметот за масовното прислушување „Таргет-Тврдина“. На денешното рочиште судијата Илија...

Застаре уште едно дело на Мијалков

0
Апелационен суд Скопје на 13 април следната недела треба да одржи седница за жалбите по првостепената пресуда за повторената постапка за случајот „Титаник 2,...

Лога: Жалам што се дозволи да застари уште еден предмет, „Титаник...

0
Министерот за правда Кренар Лога, во реакција за случајот „Титаник 2“, изрази жалење што, како што рече, се дозволило да застари уште еден предмет,...

„Плацеви на Водно“: Апелација му ја зголеми затворската казна на Груевски,...

0
Апелациониот суд Скопје ги одби како неосновани жалбите на обвинетиот Никола Груевски и на правното лице ДТУОР Л.К.Ц. ДООЕЛ С., а делумно ја уважи...

По 2 години затвор за Сашо Мијалков и Мендух Тачи во...

0
Основниот кривичен суд ги прогласи за виновни и им изрече вкупна казна од 12 години затвор на обвинетите во повторената постапка за случајот „Титаник...