Таг: Samsung

„Самсунг“ воведува софистицирана „Галакси АИ“ технологија

0
Технолошкиот гигант „Самсунг“ официјално потврди дека технологијата „Галакси АИ“ ќе биде дел од следната генерација „Самсунг“ телефони со преклоп. Станува збор за претстојните модели со...

„Самсунг“ и „Хуавеј“ го преземаат просторот на „Опо“ и „Виво“ на...

0
Технолошките компании „Опо“ и „Виво“ наводно се откажуваат од развојот на паметните телефони на преклопување. Тоа веројатно важи и за „Уан-плус“, оти неговиот „Уан-плус...

„Самсунг“ претстави два нови уреда – паметен телефон и таблет

0
Во исчекување на „Анпакд“ настанот на „Самсунг“, каде што ќе бидат претставени предводниците од серијата „Галакси С-24“, јужнокорејската компанија во меѓувреме претстави два други...

Овогодишниот „Unpacked“ на Samsung на 17 јануари

0
„Самсунг“ потврди дека ќе го одржи својот традиционален настан „Анпакд“ (Unpacked) на 17 јануари. Карактеристично за јужнокорејската технолошка мултинационална корпорација, најавата не содржи детали...

Samsung пушта ултра голем таблет

0
Пазарот на ултраголеми таблети се зголемува и по претставувањето на гигантскиот таблет од Alcatel - OneTouch Xess, а на пат да достават сличен се...

Судот одлучи: Samsung краделе од Apple

0
Компанијата Apple победи во втората судска борба против Samsung, откако американскиот апелационен суд во жалбена постапка оцени дека јужнокорејскиот гигант треба да ја забрани...

Samsung подготвува смартфон на преклопување

0
Samsung наводно планира да претстави смартфон со дисплеј на преклопување во јануари. Моделот на Samsung Galaxy S6 edge е еден од најиновативните смартфони претставени во...

Samsung или Apple? Која компанија ужива најмногу доверба

0
Според последното истражување, организирано од SurveyMonkey, технолошките гиганти Samsung и Apple водат со најмногу задоволни корисници. Предметната студија ги вклучуваше гласовите на 5.000 учесници и...

Која камера е подобра: Galaxy S6 Edge против iPhone 6 Plus

0
Камерата е дефинитивно еден од најважните компоненти кај еден современ самртфон. Дури може да се каже дека е во топ 3, па многу луѓе...

Samsung открива какви ќе бидат нивните идни смартфони

0
Аналитичарите веруваат дека Samsung ќе се фокусираaт повеќе на смартфоните од средна и ниска класа, но изгледа корејскиот гигант нема намера да се откаже...

Цената на новите телефони на Samsung во Европа

0
Синоќа Samsung го претстави својот најнов предводник Galaxy S6 и S6 Edge. Тие ќе излезат на пазарот на 10 април, но Холандија ги започна...

Samsung ги претстави Galaxy S6 и Galaxy S6 Edge

0
После неколку месеци чекање, безброј протечени фотографии и спецификации, Samsung конечно претстави дел од најдобрите долгоочекувани уреди за оваа година - Galaxy S6 и...

Самсунг предупредува: Внимавајте што зборувате пред телевизорот

0
„Samsung“ ги предупреди корисниците да избегнуваат да коментираат и издаваат лични информации пред своите паметни телевизори. Предупредувањето се однесува на луѓето кои го контролираат...

Samsung ќе го купува BlackBerry?

0
Samsung Electronics води преговори за купување на BlackBerry Ltd за 7,5 милијарди долари, пишува Reuters. Јужнокорејскиот гигант предложил почетна цена од 13.35 до 15.49...

Samsung официјално го покажа најтенкиот паметен телефон – Galaxy A7

0
  Samsung конечно го покажа Galaxy A7, за кој се зборува во последниве недели. За време на презентацијата на A3 и А5 во Малезија, корејската...